Kontakt z nami : +48 692175242

Świadectwa energetyczne

Świadectwa charakterystyki energetycznej

Świadectwa charakterystyki energetycznej

SPECJALISTA Z ZAKRESU AUDYTÓW ENERGETYCZNYCH
MAREK KWICZALA – nr uprawnień MI/ŚE/693/2009, nr wpisu to 1411. tel 692 175 242

NOWY WZÓR ŚWIADECTWA KTÓRY OBOWIĄZUJE OD 03.10.2014 ROKU!!!!

Od 3 października 2014 roku świadectwa energetyczne wykonujemy zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynków (Dz. U. z dnia 2 lipca 2014, poz. 888). !!!!!

Jeśli chesz  sprzedać, wynająć dom, mieszkanie, lokal użytkowy to 2015 roku wymagany jest dodatkowy dokument a mianowicie Świadectwo Charakterystyki Energetycznej, które nasza firma wykonuje.
Polska na podstawie Dyrektywy 2002/91/EC musi wprowadzić certyfikaty energetyczne dla nieruchomości. Od stycznia 2009 certyfikat jest obowiązkowy dla wszystkich nowopowstałych nieruchomości oraz używanych wprowadzanych do obrotu (sprzedawanych lub wynajmowanych).

Nasz nr uprawnień do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków to MI/ŚE/693/2009, nr wpisu to 1411.

Świadectwo energetyczne (inaczej certyfikat energetyczny) jest sporządzane na podstawie oceny energetycznej, polegającej na określeniu zintegrowanej charakterystyki energetycznej. Podstawą do sporządzenia zintegrowanej charakterystyki jest charakterystyka energetyczna budynku określona w projekcie budowlanym lub dla budynku istniejącego, jeśli brak jest dla niego dokumentacji projektowej – wyznaczana w wyniku inwentaryzacji. Charakterystyka energetyczna jest to zbiór danych i wskaźników energetycznych budynku dotyczących obliczeniowego zapotrzebowania budynku na energię na cele c.o., c.w.u., wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynku użyteczności publicznej także oświetlenia.

Wykonujemy również niezbędne opracowania charakterystyki energetycznej budynków do dokumentacji technicznych. Zapraszamy w tej kwestii do współpracy projektantów, architektów.

Nasze realizacje:
Wykonaliśmy już ponad 210 świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Zrealizowaliśmy min. spalarnię odapdów, biurowce, domy kultury, budynki wielorodzinne, hale sportowe oraz wiele domów jednorodzinnych.

Opracowania wykonujemy szybko, terminowo i w konkurencyjnych cenach!!!

wzor swiadectwa energetycznego

Firmy współpracujące:
 http://www.antyfiresystem.pl 

Dodaj "TK porównaj" widget przez wygląd > Widgety > porównać.